LOTNISKO JASIONKA

Lotnisko Jasionka

video
play-sharp-fill
Kopiowanie obrazu z kamery zabronione. Wykorzystywanie bez zgody będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich.


Kamera Lotnisko Jasionka zainstalowana jest na Colorland

Wspólnie z Colorland prezentujemy widok na Lotnisko w Jasionce.

Colorland jest to marka jednej z najdynamiczniej rozwijających się w Europie drukarni cyfrowej produkującej personalizowane fotoksiążki, fotokalendarze i inne fotoprodukty. Marka, która podbiła Europę, a obecnie wchodzi na rynek Stanów Zjednoczonych.

W kadrze drugi w Polsce, co do wielkości pas startowy o wymiarze 3200x45m. W dalszej perspektywie po lewej stronie hangary serwisowe dla śmigłowców i samolotów. Z tyłu terminal pasażerski. Historia tego miejsca sięga 1940r kiedy to Niemcy wybudowali lotnisko wraz polem wzlotów, do użytku w nadchodzącej kampanii sowieckiej. W 1944r zostało ono przejęte przez wojska sowieckie. 1949r. zostało odbudowane i decyzją władz udostępnione do ruchu cywilnego. W 1974 roku Lotnisko w Jasionce otrzymało rangę międzynarodowego. W 2004r roku rozpoczęto remont i rozbudowę pasa startowego. W roku 2012 zakończono budowę nowego terminalu pasażerskiego. Port lotniczy wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt radiokomunikacyjny oraz meteorologiczny dzięki czemu może przyjmować największe maszyny latające. Lotnisko stale się rozwija oraz zwiększa częstotliwość lotów, docelowa przepustowość może osiągnąć 1,8mln pasażerów rocznie.

Dzięki tak usytuowanej kamerze możemy obserwować, w zależności od pogody starty i lądowania samolotów obsługiwanych przez Port Lotniczy Jasionka.

Więcej kamer

Partnerzy

2021-02-03T19:11:31+00:00
Go to Top